Opoczno

Piątek/15.12.2017
|Celiny, Ireneusza, Niny
2.jpg
Krajobraz dziedzictwa i dziedzictwo krajobrazu
30-11-2017
 
 
 
 
Wyślij link mailem
grafika

W dniu 29 listopada 2017 r. odbyła się 14. edycja Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Opoczyńskiego. Hasłem przewodnim, zaproponowanym

w Regulaminie Przeglądu był „Krajobraz dziedzictwa i dziedzictwo krajobrazu”.

Organizatorem Przeglądu był Powiat Opoczyński. Do współorganizacji włączył się Miejski Dom Kultury im. Tadeusza Sygietyńskiego w Opocznie.

W Przeglądzie wzięło udział 75 uczniów z trzech szkół:

- I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Opocznie przygotowało program „Krajobraz opoczyński”,

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie przedstawił prezentację pt. „Opoczyńskie krajobrazy sercem pisane”,

- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy wystąpił z programem ”Muzyczny krajobraz naszego regionu”.

 

Programom przyglądało się Jury w składzie:

- Marzena Jaruga – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie,

- Anna Reszka – nauczyciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy,

- Agata Karbownik – nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego

w Opocznie,

oraz przedstawiciele organizatora:

- Agata Andrzejewska teatrolog MDK w Opocznie,

- przewodnicząca Jury: Elżbieta Kossowska-Majkut – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Zgodnie z Regulaminem, Jury wytypowało młodych wykonawców, wyróżniających się talentem w poszczególnych dziedzinach sztuki.

I. Nagrodzeni z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie:

1 Klaudia Miko talent aktorski

2 Karolina Sobczyk talent wokalny

3 Maciej Wilczyński talent aktorski

4 Kamila Langowska talent aktorski

5 Aleksandra Nowak talent konferansjerski

6 Mateusz Ksyta talent konferansjerski

7 Izabela Samek talent reżyserski

8 Wiktoria Lach talent taneczny

9 Wiktoria Jarząbek talent taneczny

10 Julia Kaluźna talent taneczny

11 Klaudia Bryks talent taneczny

12 Oliwia Nieć talent taneczny

13 Dominika Karpińska talent recytatorski

II. Nagrodzeni z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie:

1 Adrian Szlęzak talent instrumentalny

2 Bartłomiej Sztaba talent wokalny

3 Anna Pankiewicz talent recytatorski

4 Magdalena Bugała talent wokalny

5 Weronika Dereń talent wokalny

6 Patrycja Wróbel talent wokalny

7 Agnieszka Wróbel talent wokalny

8 Mateusz Sobczyk talent muzyczny

9 Wioletta Świderska talent taneczny

10 Łukasz Wilk talent taneczny

11 Norbert Piotrowski talent recytatorski

12 Weronika Wijata talent recytatorski

13 Małgorzata Wieruszewska talent wokalny

14 Robert Wedlechowicz talent recytatorski

III. Nagrodzona młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy:

1 Ewelina Kwaśniak talent recytatorski

2 Marta Kwaśniak talent wokalny

3 Dominik Kwiecień talent wokalny

4 Konrad Niemirski talent aktorski

5 Aleksandra Abramczyk talent instrumentalny

6 Adam Madzio talent instrumentalny

7 Bartosz Skapczyński talent instrumentalny

8 Michał Larenta talent w dziedzinie montażu

9 Laura Madzio talent konferansjerski

10 Jacek Wojtarek talent taneczny

11 Michał Tyka talent taneczny

12 Bartłomiej Babisz talent taneczny

13 Dominik Socha talent wokalny

Jury postanowiło również nagrodzić za talent konferansjerski prowadzących Przegląd: Aleksandrę Nowak i Mateusza Ksytę, uczniów I liceum Ogólnokształcącego w Opocznie.

Nauczyciele, którzy przygotowywali programy:

- Anna Waszczyk, Urszula Kozera, Jolanta Pawlak z ZSPg nr 1 w Opocznie,

- Marta Pawlik – Prejs z I LO w Opocznie,

Grażyna Wójcik, Anna Niemczyk-Więckowska, Elżbieta Woźniak, z ZSPg w Drzewicy.

Wszyscy młodzi artyści oraz nauczyciele wspierający przygotowanie programów, otrzymali upominki w postaci Power banków 8000 mAh.

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Nagrodą dla utalentowanej młodzieży, za odkryty talent, jest wyjazd do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl Moliera „Szkoła żon”. Otrzymali oni także dyplomy uznania.

Nagrodę, upominki i dyplomy ufundował Powiat Opoczyński.

Jury pochwaliło wszystkie prezentacje za staranne przygotowanie niełatwego w tym roku temat „Krajobraz dziedzictwa i dziedzictwo krajobrazu”. Prezentacje były w różnorodne, pełne radości, ale i troski o nasze dziedzictwo dla przyszłych pokoleń. Zespoły przygotowały oryginalne dekoracje, stroje i rekwizyty.

 

 

 

 
 
 
 
Wyślij link mailem
 
facebook-logo-transparent.png
youtube-logo.png
240px-F006.png
H.png
no kl.png
4-000001.png
1f.png
promuje_lodzkie_achromatyczne_uproszczone_800x518_72dpi.jpg
nbh.png
1
2
3
4
5
1
2
3
4
5
Nasze Wydawnictwa
interregion_logo.png
sz.png
PO.png
A.png
s.png
sA.png
UP.png
Z.png
B.png
Decyzja użytkownika w zakresie plików Cookie na niniejszej stronie


Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi Internetu można zmienić ustawienia dotyczące plików cookie.Korzystanie z tego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących plików cookie oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Akceptuje powyższe warunki  

.